IMG_2201
Cardio czy cabrio? :-)
22.08.2017

Czy Państwo tez czasem macie poczucie, ze słownictwo jakie używacie w pracy, nawet w sposób niechciany, wplata się w wypowiedzi codzienne?

Czasem doprowadza to do lapsusów językowych. Przynajmniej w moim przypadku.

Dziś jadąc z żoną autem, zachwycałem się filmem przedstawiającym auto koncepcyjne jakie zostało zaprezentowane wczoraj na jednym z portali społecznościowych. Auto to jest efektem współpracy firm Mercedes Benz oraz Maybach. Według niektórych to najpiękniejsze auto roku 2017!

https://www.facebook.com/MotorAuthority/videos/10159139477680394/

Maybach to marka kultowa uosobienie luksusu, choć w Polsce może kojarzyć się z jednym z duchownych. 🙂

Początek marki datuje się na rok 1909, kiedy to Wilhelm Maybach wraz z synem Karlem założyli przedsiębiorstwo, które początkowo wytwarzało silniki o dużej mocy do sterowców Zeppelin. Jednak z czasem firma nawiązała współpracę z koncernem Daimler działającym w branży motoryzacyjnej.

Po zakończeniu I wojny światowej zaprezentowano pierwszy pojazd marki – Maybach.  Po śmierci Karla Maybach, prawo do posługiwania się marką Maybach przejął koncern Daimler-Benz. Pod nazwą Maybach powstawały zawsze modelem wyjątkowe. Modele budzące zachwyt swymi osiągami i komfortem, modele będące wyznacznikiem luksusu.

IMG_2166

Opowiadając Ani o tej prezentacji, zachwycałem się wyglądem „nowego cardio” zamiast „nowego cabrio”!

IMG_2201

Cardio związane typowo z sercem, jakoś na tyle zapamiętale uczepiło się moich myśli, że w pierwszej chwili moja żona myślała, że to nazwa własna nowego modelu 😂.

IMG_2202

P.s.

Film pochodzi z MotorAuthority.

Zdjęcia pochodzą z portalu www.wp.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KIM JESTEM?

Specjalista Kardiochirurg i Transplantolog Kliniczny. Z pasji i zamiłowania lekarz, który serce oddał żonie, Annie i trójce dzieci.