IMG_6076
Oczy innych zwrócone są na Ciebie każdego dnia, czyli kilka słów o męskim stylu
11.02.2017

        Kiedyś mówiono „jak cię widzą, tak cię piszą”, czy ta maksyma nadal jest aktualna…  Obraz Marcina Painty, którego twórczość bardzo cenię, z aukcji młodej sztuki zorganizowanej przez Galerię „Next” w tym roku, wybrałem jako graficzny wyznacznik tematu.

  Tym razem, starając sie oderwać na kilka chwil od medycyny. Chciałbym podzielić się przemyśleniami dotyczącymi z góry innego tematu: „Moda męska, rzeczą wstydliwą, czy miarą indywidualizmu każdego z nas?” Do rozważań zapewne przyczyniła się możliwość przeczytania rozdziału książki Agnieszki L. Janas „Dandysi i dżentelmeni” udostępnionego przez Krzysztofa Jamroza, któremu bardzo dziękuję.

IMG_6078

  Coraz cześciej stereotyp mężczyzny nudzącego się w sklepie odzieżowym, jest zastępowanym poprzez łowczego okazji i poszukiwacza stylu. Coraz cześciej mężczyźni świadomie idą do sklepu, niejednokrotnie towarzysząc swoim Paniom, by odnaleźć cos dla siebie.

    Czy zamiast chodzić na łowy i polować na zwierzynę, zaczęliśmy łowić okazje????

  Czy pierwotne odruchy, ktore kiedyś zaspokajały próby zdobycia zwierzyny, zostały obecnie zastąpione zakupami?

     Czy nosząc czasem kontrowersyjne ubrania, czy pokazując, choćby zdjęcia w ubraniach jakie nam się podobają i w których czujemy się dobrze, prezentujemy trofea, które upolowaliśmy? Wyrażamy siebie, czy się chwalimy?

IMG_2210

      Kupujecie Państwo na wyprzedażach? A może kupujecie ubrania szyte na miarę. Ostatnio choćby Vistula, moja ulubiona, proponuje taką usługę.

   Zauważyłem ze zdecydowana większość mężczyźn cześciej korzysta z wyprzedaży, że nabywają ubrania w okresach wyprzedażowych, że czekają na zdobycz, przyczajają się i liczą na najlepszą cenę, ryzykując że zwierzę spłoszy się i pogna w nieznane. Pamietajmy, jednak, że tworzenie własnego stylu, to nie zlepek okazji, a przemyślane dobieranie, często nawet najdrobniejszych szczegółów.

IMG_3207

     Ostatnio, raz jeszcze, ukłony dla znajomego, który udostępnił mi rozdział książki „Dandysi i dżentelmani” miałem możliwość zapoznania się z zapiskami Prof. A. Dziadkowiaka, jednego z najznamienitszych polskich kardiochirurgów. Co ciekawe, tym razem, miałem możliwość poznać Jego punkt widzenia, nie dotyczący samej chirurgii serca, a stylu ubierania się. Profesor Dziadkowiak, nestor i jeden z najznakomitszych polskich kardiochirurgów, uważa, że styl ubierania jest najlepszym odzwierciedleniem mężczyzny, a szczególnie lekarza. Coraz cześciej, zapominamy, ze styl zawsze stanowił wyróżnik każdego gentelmana i był jego wizytówką.

   Uczmy się od naszych Mistrzów, również mistrzow stylu, stylu męskiego!

      Moda zawsze towarzyszyła mężczyznom w życiu codziennym, byla wyznacznikiem ich stylu, emblematem statusu społecznego i wykształcenia.

IMG_6076

Panowie, pamietajmy o tym każdego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

KIM JESTEM?

Specjalista Kardiochirurg i Transplantolog Kliniczny. Z pasji i zamiłowania lekarz, który serce oddał żonie, Annie i trójce dzieci.